Меркель хоче створити радбез Євросоюзу

За даними https://www.slovoidilo.ua, Канцлер Федеральної республіки Німеччина Ангела Меркель виступає за створення Ради Безпеки Європейського Союзу на ротаційній основі.

new_05_10_18_3

Про це вона заявила в неділю, 30 вересня, в баварському Оттобойрені, повідомляє «Слово і Діло» з посиланням на DW.

За її словами, метою такого кроку є зміцнення дієздатності і формування нового порядку в питаннях зовнішньої політики. Меркель зазначила, що зовнішня політика, яка постійно заснована на єдиній думці, не може бути розумним рішенням у майбутньому. Зокрема, канцлер вказала на труднощі при ухваленні рішень про санкції щодо Росії. Раніше за припинення принципу єдиної позиції при винесенні рішень висловився голова Європейської комісії Жан-Клод Юнкер.

Ідея створення Ради безпеки Євросоюзу була вперше висловлена ​​в рамках німецько-французьких міжурядових консультацій у червні 2018 року. Передбачалося, що в цьому органі можуть бути представлені не всі 27 країн-членів ЄС одночасно. Ротаційна основа означає або постійна присутність в органі основних країн ЄС – наприклад, Німеччині або Франції (при цьому інші держави братимуть участь по черзі), або обмеження у визначенні зовнішньої політики Євросоюзу для його основних членів.