У Варшаві стартує 14 Міжнародний музичний фестиваль «Шопен і його Європа»

За даними http://www.polradio.pl/ під час фестивалю буде зіграно 50 концертів, на яких виступлять відомі виконавці з усього світу

У Варшаві починається 14 Міжнародний музичний фестиваль «Шопен і його Європа». У столиці Польщі пройде приблизно 50 концертів, на яких виступлять відомі виконавці з усього світу. Музичне свято триватиме 23 дні, до 31 серпня включно.

new_21_08_2018_2

Директор фестивалю Станіслав Лєщинський зазначає, що цьогоріч на сцені буде переважати музика польських композиторів на честь 100-річчя здобуття Польщею незалежності.

«Іґнаци Ян Падеревський зі зрозумілих причин буде героєм фестивалю цього року, але не тільки він, а також Мєчислав Карлович, Зиґмунт Стоєвсьский, Людомир Ружицький, тобто ціла плеяда наших недооцінених артистів дев’ятнадцятого століття. Серед них найбільш недооціненим є Іґнаци Ян Падеревський, який створив багато шедеврів, які ми тільки зараз відкриваємо для себе. Він написав спеціально на наше прохання Полонез для великого симфонічного оркестру. Героєм також є Клод Дебюссі, рік якого святкує Європа», — говорить Станіслав Лєщинський.

Фестиваль відкриє симфонічний концерт у Великому театрі — Національній опері. На сцені виступлять молоді польські артисти, серед яких піаніст Шимон Нерінґ і саксофоніст Лукаш Дичко. Також виступить один з провідних польських ансамблів молодого покоління — Оркестр Музичної академії Бетховена.

Під час фестивалю виступлять понад 90 артистів і 18 ансамблів, серед яких будуть переможці шопенівських конкурсів і кращі світові оркестри. Також будуть прем’єри, зокрема, світова прем’єра твору «Феєрверки» Аґати Зубель.

IAR/Т.А.