Польща відзначить День Незалежнсті України концертом, виставками та показами фільмів

За даними https://www.ukrinform.ua, у польській столиці Варшаві 26 серпня відбудеться святкування 27-ї річниці Дня Незалежності України. У програмі свята – концерт, різноманітні виставки та майстер-класи, покази фільмів, а також — українсько-польська танцювальна вечірка.

new_13_09_2018_1

«Культурна програма передбачає концерти українських гуртів, таких як гурт «Kozak System», виступи народних ансамблів, артистів, хорів і танцюристів. Також не забракне виставок, показів фільмів, конкурсів, різноманітних майстер-класів, дискусій на актуальні для Польщі та України теми. На святі можна буде дегустувати смачні українські страви. Свято закінчить українсько-польська танцювальна вечірка», — йдеться у повідомленні.

Під час святкування пройде дискусія за участі визначних дослідників історії та польсько-українських відносин на тему «100 років назележності Польщі і державності України: сучасна перспектива».

Зокрема, у концерті візьмуть участь гурт-легенда українського традиційного співу «Горина»(Рівне), співочо-танцювальний колектив «Ославяни» (Мокре з Підкарпаття), колектив «Kaлина» (Варшава) та інші.

Крім того, відбудуться майстер-класи з традиційних українських танців, гри на лірі корбовій, мистецтва петриківського розпису, української кухні, а також будуть заняття для наймолодших від Української суботньої школи у Варшаві.

Також гостям заходу запропонують переглянути фотовиставку гуцульської художниці Параски Плитки-Горицвіт та.виставку «Зупинка», присвячену польсько-українському союзові з 1920 року.

До того ж відбудуться покази фільмів, зокрема про Вінченца та презентація проекту Ukrainer. Також кожден відвідувач свята зможе придбати українські сувеніри та посмакувати стравами української кухні.

Захід триватиме з 13:00 до 24:00 у центрі мистецтва Fort Sokolnickiego за адресою: вул. Czarnieckiego, 51, парк ім. Жеромського, Варшава.

Організаторами заходу є фонд «Наш вибір», об’єднання українців у Польщі, громадька ініціатива «Героям Майдану», співорганізатори: Посольство України в Республіці Польща, місто Варшава, Район Жолібож м.Варшави, Польсько-українська економічна палата, Товариство українських студентів у Польщі — СУП, Фонд Український інформаційний центр, Γромадянський Κомітет Солідарністі з Україною, Nowy Fort.

Почесний патронат: Андрій Дещиця, Посол України у Республіці Польща, Ганна Гронкєвіч-Вальц, Президент столичного міста Варшави.

Нагадаємо днями у місті Сроково Вармінсько-Мазурського воєводства відбулося урочисте відкриття ХХІІІ-го сезону української культури Вармії та Мазур.