Україна і Польща. Слідами історичної спадщини

За даними https://kijow.msz.gov.pl, 9 червня 2018 року розпочалась реалізація унікального кінопроекту, в рямках якого буде створено цикл фільмів пов’язаних зі спадщиною Річ Посполитої Обох Народів.

Реалізація проекту розпочалась на території легендарних фортець у Кам’янці-Подільському та Хотині.

new_21_08_2018_5

У рамках проекту «Україна і Польща. Слідами історичної спадщини» буде створено понад 100 коротких відеофільмів, присвячених обраним об’єктам архітектурної спадщини, які було збудовано за часів Річ Посполитої Обох Народів. У переліку об’єктів понад сто місць, які буде відзнято. Зокрема, серед них є фортеці, палаци, костели тощо. проект передбачає привабливу візуальну документацію цієї спадщини, заохочення до їхнього відкриття як поляками, так і українцями та привернення уваги на нерідко трагічний стан, в якому перебувають ці об’єкти.

Проект було підтримано Міністерством закордонних справ Республіки Польща та реалізується Товариством Інтеграція Європа-Східу партнерській співпраці з Польським Інститутом у КиєвіНад створенням відеоряду з дрона працюватиме професійна знімальна група Ukrainian Communication GroupМедіа-партнером проекту є історичний портал historykon.pl.

У творчому процесі бере участь польсько-українська група, до складу якої увійшли історики, публіцисти, журналісти, позаурядові організації та молодь. Фільми буде створено у трьох мовних версіях (польській, українській та англійській) і кожен з них матиме короткий коментар, створений польсько-українською групою істориків.

У презентації проекту взяла участь група журналістів, запрошена Польським Інститутом у Києві та Товариством «Інтеграція Європа-Схід»: журналісти телевізійних каналів ICTV, 5 канал, Еспресо TV, а також редакції видань «Дзеркало тижня», «Український тиждень», «Ділова столиця»,  «Słowo Polskie», «Dziennik Kijowski».

Подорож стала чудовою нагодою для демонстрації перших робіт із запису відеоматеріалів для проекту. Журналісти мали нагоду зібрати насичений відеоматеріал та коментарі безпосередньо від організаторів та істориків, запрошених до участі в проекті. На тлі історичних об’єктів перед камерами виступили: Бартош Мусялович – директор Польського Інституту у Києві (ініціатор проекту), Кшиштоф Калита та Ірина Вітюк (координатори від Товариства «Інтеграція Європа-Схід», що реалізує проект), історики: Дмитро Антонюк та Олександр Алфьоров, а також директор Кам’янець-Подільського музею-заповідника Олександр Заремба та Віце-консул Консульства Республіки Польща у Вінниці Маґда Арсенич. Участь взяли також представники влади Кам’янець-Подільського.

З репортажами, що з’являтимуться у рамках проекту, можна буде ознайомитись на спеціально створеній Інтернет-сторінці, каналі YouTube проекту та Facebook-сторінці проекту.