Два виші у Польщі вкотре увійшли в топ-500 найліпших університетів світу

За даними http://www.polradio.pl, Варшавський університет розташувався у четвертій сотні Шанхайського рейтингу, а Яґеллонський — у п’ятій

Два польські університети опинилися у найсвіжішому переліку 500 найліпших закладів вищої освіти — у так званому Шанхайському рейтингу університетів (також Академічному рейтингу університетів світу, англ. ARWU).

new_21_08_2018_3

Варшавський університет розташувався у четвертій сотні рейтингу, а Яґеллонський університет – у п’ятій. Такий самий результат польські університети показали торік.

Найліпшим закладом вищої освіти у світі вже ушістнадцяте визнано Гарвардський університет. Друге місце посідає Стенфордський університет, а на третій сходинці розташувався Кембриджський університет. Ці результати також збігаються з минулорічними.

В опублікованій додатково другій п’ятсотці найліпших університетів є такі польські виші: Гірничо-металургійна академія у Кракові, Університет Адама Міцкевича у Познані, Варшавський медичний університет, Варшавська політехніка, Сілезький медичний університет, Лудзька політехніка, Університет Міколая Коперніка, Лудзький університет, Вроцлавський університет та Вроцлавська політехніка.

Оцінювання вишів в Академічному рейтингу університетів здійснюється за формулою, що включає випускників-лауреатів Нобелівської премії або Медалі Філдса, співробітників-лауреатів Нобелівської премії або Медалі Філдса, «часто цитованих учених у 21 категорії», статті, опубліковані в журналах Nature або Science, враховує індекси цитування для природничих і гуманітарних наук Інституту наукової інформації та успішність студентів.

IAR/Т.А.